Gaggenau

Sztuka parzenia kawy wg Gaggenau

Dla wielu krajów nadbałtyckich kawa to stały element kultury. Państwa nordyckie i skandynawskie należą do prawdziwych miłośników ziaren kakaowca. Finowie podobno spożywają ich rocznie aż 12 kilogramów. O połowę więcej niż Włosi, słynący z zamiłowania do kawy.

Skandynawowie obecnie kształtują nową kulturę kawy, która postuluje powrót do korzeni – do pysznej, naturalnej, świeżo parzonej kawy. Stworzyli nawet własny, autorski styl jej wyparzania – “styl skandynawski”. Charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że jest łagodniejszy. W ten sposób aromat kawy pozostaje naturalny. A w smaku wyczuwa się bogactwo natury i historię dojrzewania każdego ziarnka. Delektując się filiżanką kawy, przed oczami stają różne obrazy. Żyzna gleba, słońce wysoko na niebie, drzewo i poruszane wiatrem liście. Niemal czuć zapach deszczu.


Takie właśnie obrazy inspirują markę Gaggenau do tworzenia urządzeń. W każdym projekcie widać hołd marki dla bogactwa natury, dla klasyki, dla tradycji. Tak jest również w przypadku ekspresów automatycznych do kawy. Klasyczna bryła została wyposażona w profesjonalne rozwiązania, które pozwalają wydobyć z każdego ziarenka jak najwięcej aromatu.

Miłośnicy kawy spędzają dużo czasu, nawet lata – na poszukiwaniu swojego smaku i odnalezieniu idealnej kawy dla siebie. Liczą się niuanse. Mając na uwadze fakt, że to z subtelnych różnic rodzi się luksus Gaggenau stworzył ekspresy, które wyróżnia wyjątkowa dbałość o szczegóły.

Ekspresy Gaggenau posiadają szerokie spektrum możliwości dla prawdziwych kawoszy. Odpowiednie ciśnienie (do 19 bar) zapewnia przygotowanie idealnego espresso z pianką, które stanowi bazę dla każdej kawy. Niezmienna temperatura i doskonałe warunki parzenia decydują o jej bogatym i aromatycznym smaku. Kawa parzona jest w kilkadziesiąt sekund i każda jest tak samo wyjątkowa, jak poprzednia. Podwójne cykle mielenia i parzenia stanowią ucztę smaków dla kawowych kiperów.

By zaspokoić ich wyrafinowane podniebienia Gaggenau opracował np. funkcję oczyszczania młynka z resztek kawy. W ten sposób smak poprzednich ziaren nie wpływa na degustację nowych. Oprócz 8 programów automatycznych oferujących różne rodzaje kawy od ristretto po flat white, ekspresy marki Gaggenau posiadają rozbudowane możliwości konfiguracji ulubionego napoju oraz zapisywania spersonalizowanych ustawień.

Dla Gaggenau każde ziarnko ma znaczenie.

The difference is Gaggenau.